Leeds English Language School

Home / Leeds English Language School

   Leeds, İngiltere’nin Yorkshire bölgesinde bulunan, güvenli, sıcak bir atmosfere sahip, eğitim ve yaşam için ideal şehirlerden biridir. Şehir merkezi Aire Nehri üzerine kurulmuştur. İki üniversiteye sahip olan şehir 200 bin civarında öğrenci nüfusuna sahiptir. Tekstille özdeşleşmiş olan şehir, İngiltere’nin Londra’dan sonra en önemli ikinci finans merkezi konumunda olup; hareketli gece hayatı, ödüllü restoranları, gittikçe artan turist ve öğrenci sayısı ile görülmeye değer bir yerdir.
   Leeds, trenle Manchester’a 1 saat Londra’ya ise yaklaşık 2,5 saat mesafededir. 1979 yılında kurulan Centre of English Studies’in İngiltere Londra, Oxford, Worthing, Leeds olmak üzere 4, İrlanda’da Dublin olmak üzere 1 merkezi vardır. CES Leeds, Woodhouse Meydanı’nda Gerogian Dönemi’nden kalma tarihi bir binada eğitim vermektedir. Okul şehir merkezinde yer aldığı için birçok yere yakın konumdadır. Leeds kentinin ünlü alışveriş merkezi The Headrow’a yürüyerek 10 dakika, trenle 5 dakika uzaklıktadır. Otobüs ve tren istasyonları okula 1-2 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır.
   Okul öğrencilerine aile yanında ve öğrenci yurdunda konaklama seçenekleri sunmaktadır. Aile yanı konaklama seçeneğinde öğrenciler tek kişilik odalarda kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri dahil olarak kalırlar. Öğrenci yurdunda ise öğrenciler tek kişilik özel banyolu odalarda konaklarlar ve yemekler konaklamaya dahil değildir.

   CES Leeds’te Genel ve Yoğun İngilizce, IELTS Sınav Hazırlık, Cambridge Sınav Hazırlık, İş İngilizcesi, Bire Bir Ders ve Gençler için Yaz Programları bulunmaktadır. Genel ve Yoğun İngilizce programlarında dersler haftalık 20 ders ya da 30 ders şeklinde her Pazartesi başlayacak şekilde sunulmaktadır. Minimum katılım için dil seviyesinin Elementary (Başlangıç Üstü) olması gerekmektedir.