St Giles International

Home / St Giles International

   St Giles College, 1955 yılında Paul and Diana Lindsay tarafından Londra da kurulmuş, o tarihten bu yana Amerika, Kanada, İngiltere ve Brazilya da şubeler açarak büyümeyi sürdürerek yurtdışı eğitim alanında ki hizmetini geliştirmiştir.

50 yıldır verdiği eğitim ile dünyanın en prestijli ve en büyük okullarından biri haline gelmiştir.Her yıl dünyanın 90 ülkesinden gelen yaklaşık 9000 öğrenciye eğitim veren St. Giles International İngilizce Dil Okullarının öncelikli amacı herkesin karşılayabileceği eğitim ücretleri ile kaliteli bir eğitim verebilmek ve öğrencilerinin St. Giles International İngilizce Dil Okullarını bir bina olarak değil, değişik kültürlerden gelen kişilerle tanıştıkları, eğitim aldıkları ve mutlu oldukları bir yer olarak hatırlamalarını sağlamaktır.

Her program için farklı bir ortam yaratan St.Giles Dil Okulları, öğrencilerin kendi grubunda ve kendi programındaki kişilerle daha rahat iletişim kurma şansı vermektedir.

 

St Giles okulunun Intgiltere’de ki lokasyonlari ise ;

  • Londra merkez
  • Londra Highgate
  • Eastbourne
  • Brighton
  • Cambridge

   St Giles International okulu genel-yoğun ingilizce , sınav hazırlık  programlarının yanı sıra sunduğu programlar ise ;
  •   İş İngilizcesi
  •   Turizm ingilizcesi
  •   Üniversite hazırlık ingilizcesi
  •   Bire bir İngilizce eğitimi
  •   İngilizce öğretmenleri için dil eğitimi.

    İNGİLTERE

   Cambridge (14-17 yaş grubu):

1596 yılında kurulan Sidney Sussex, Cambridge Üniversitesi bünyesindeki bir kolejdir ve bu tarihi İngiliz kentinin tam kalbinde yer alır. St. Giles’ın buradaki programı, tutkulu öğrencilere bu üstün uluslararası okulda yaşama ve öğrenme fırsatı sunar. Kolej üstün standartlarda yurt konaklaması, tarihi bir yemek salonu –burası tüm üniversite çapında en iyilerinden biri olarak bilinmektedir- ve özenle budanan yeşillik alanlar içerir; bütün bunlar burayı öğrencilerin yazı geçirmesi için ideal bir merkez yapmaktadır.

Burada öğrenciler en fazla 12 kişiden oluşan dersliklerde, yoğun bir eğitim görürler. Küçük bir merkez olan bu okul gelişimlerini en hızlı şekilde ilerletmek isteyen öğrenciler için idealdir.

   Canterbury (13-17 yaş grubu):

Tarihi 597 yılına kadar giden King’s School, İngiltere’nin en eski yatılı okuludur. Okul, ikisi de Dünya Mirası listesinde yer alan Canterbury Katedrali ve St. Augustine manastırı zeminlerinde, Canterbury şehrinin tarihi merkezinde yer alır. Modern bir yurt, eğitim ve dinlence tesisleri yanında Orta Çağdan kalan tarihi okul binaları ve mimari size unutulmaz bir deneyim sunacaktır. Hemen yakındaki King’s School spor merkezi ise kapalı yüzme havuzu, gym, tenis ve duvar tenisi kortları ve açık hava spor alanları içerir. St. Giles’ın Özel İlgi Tenis kursları Canterbury’de, profesyonel koçlar tarafından eğitim fırsatı sunar. Ayrıca nitelikli uzmanlar tarafından verilen eskrim dersleri de mevcuttur.

   Canterbury (8-12 yaş grubu):

Tarihi 597 yılına kadar giden King’s School, İngiltere’nin en eski yatılı okuludur. Okul, ikisi de Dünya Mirası listesinde yer alan Canterbury Katedrali ve St. Augustine manastırı zeminlerinde, Canterbury şehrinin tarihi merkezinde yer alır. Modern bir yurt, eğitim ve dinlence tesisleri yanında Orta Çağdan kalan tarihi okul binaları ve mimari size unutulmaz bir deneyim sunacaktır.

Bu program özellikle yurtdışında ilk deneyimini yaşayacak olan küçük gençler için idealdir. Bu merkez 1’e 10 öğrenci-çalışan oranı ve mevcut St. Giles elemanları ile olağanüstü bir destek ve güvenlik sunar.

   Londra (10-17 yaş grubu):

Burada konaklama Londra’nın en ünlü ünivesitesi olan UCL’de, şehrin kalbinde aydın ve sanatçılar merkezi olarak bilinen tarihi Bloomsbury’de yer alır. Şehrin merkezinde yer almasına rağmen geniş bahçe ve parklarıyla bilinen bu bölge bir şehre göre oldukça sakin bir yapıya sahiptir, dolayısıyla bir Londra üniversitesinde güven içinde bir deneyim kazanmak isteyen öğrenciler için idealdir.

Kampüs oldukça cazip bir yapıya sahiptir ve üstün nitelikte eğitim ve dinlence tesisleri sunar. Öğrenciler, Thames Nehri ve London Eye gibi şehrin cazibe merkezlerine düzenlenen gezilerle Londra’nın sunduğu tüm fırsatlara kolay ulaşım imkanına sahiptir. Tüm bunların yanında üstün nitelikli St. Giles öğretmenleri dil gelişimi, proje çalışmaları ve iletişim becerileri üzerine yoğunlaşan oldukça kaliteli bir eğitim sunarlar. Bunların yanında öğrenciler İngiltere’nin başkenti hakkında da dersler alarak dünyanın en çekici ve en canlı şehirlerinden biri olan Londra hakkında daha fazla öğrenirler.

   Nottingham (10-17 yaş grubu):

Robin Hood’un doğum yeri olan Nottingham; Manchester, York ve Cambridge gibi kentlere düzenlenen gezilerle İngiltere’yi keşfetmek için ideal bir konumda yer alır. Buradaki yaz programı İngiltere’nin ilk 10’unda ve dünyanın da ilk 100’ünde yer alan Nottingham Üniversitesi’nde yer alır. Nottingham programı,  yurt ve sınıfların birbirine yakın konumda bulunduğu ve içinde bütün ihtiyaçlarınızla beraber oldukça geniş parklar da içeren bu kampüste güvenli bir deneyim sunar. Kampüs ayrıca her biri yürüme mesafesinde bulunan; tenis kortları, kapalı yüzme havuzu, spor sahaları ve daha birçok spor tesisi de içerir. Yüksek derecede gözetim ve dikkat, burayı güvenli bir ortam isteyen veya yurtdışındaki ilk deneyimlerini yaşayacak olan öğrenciler için ideal yapar.

   Oxford (12-17 yaş grubu):

St. Giles Oxford 2016 yılı için yeni olarak sunulan; Oxford Brookes Üniversitesinin göz alıcı, yeşil ve modern kampüsünde yer alan bir programdır. İngiltere’nin önde gelen modern kampüslerinden birindeki St. Giles Oxford yaz merkezi yüksek standartlarla yurt, eğlence ve eğitim tesisleri sunar.

Burası sosyal programlarla eğlenmek yanında keyifle oturup dinlenebileceğiniz, yeşillikle dolu ve oldukça güvenli bir kampüstür. Sınıflar, öğrenci yurtları ve dinlence/yemek odaları birbirinden sadece kısa bir yürüme mesafesindedir ve Oxford şehir merkezine de 20 dakika yürüme uzaklığında yer alır.

   Southampton (10-17 yaş grubu):

Southampton şehrinin merkezinde konumlanan Solent Üniversitesi üstün nitelikli öğretim tesisleri, kapalı spor merkezleri ve açık spor sahaları gibi birçok olanak içeren bir kampüse sahiptir. Modern bir yapıya sahip olan yurt dersliklere oldukça yakındır ve özel banyolarıyla tekli odalar içerir.

Canlı ve modern bir şehir olan Southampton ayrıca zengin bir tarih ve kültüre sahiptir ve İngiltere’nin en doğa dostu şehirlerinden biridir. Şehir İngiltere’nin en büyük alışveriş merkezlerinden birinin yanı sıra tarihi sahil yerleşimine de ev sahipliği yapar. Ayrıca Londra ve İngiltere’nin güney sahilindeki şehir ve kasabaları ziyaret etmek için de uygun bir konumdadır. Canlı ve etkinlik dolu bu program şehir hayatını deneyimlemek isteyen öğrenciler için idealdir.

   Aile Programları:

St Giles Aile Kursları, İngiltere’de ailelere beraber olarak Londra ya da Brighton’da eğlence ve eğitim dolu bir yaz geçirme fırsatı sunar. Ebeveynler sabahları St Giles yıl boyu merkezlerinde dersler alırken çocukları hemen yakında ders alırlar. Derslerden sonra tüm aile haftada 3 öğle sonrası etkinliğin yanında 1 tam günlük gezilerle beraber vakit geçirebilir.